Fotowoltaika Konin – na czym to polega?
Tradycją otwarcia nowego roku kalendarzowego jest wzrost cen energii elektrycznej. Podwyżki spowodowane są szeregiem czynników, w tym między innymi stale drożejącymi uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla, zmieniającym się klimatem czy rosnącymi cenami paliw kopalnych. Zgodnie z prognozami specjalistów do 2030 roku ceny taryf w Polsce zwiększą się o kolejne 20%, co ograniczy budżet gospodarstwa domowego o kilkaset złotych w ciągu roku. Warto więc już dzisiaj rozejrzeć się za alternatywami, które nie tylko pozwolą zbilansować budżet, ale w dłuższej perspektywie przyniosą także wymierne oszczędności. Jedną z najbardziej atrakcyjnych form tego typu jest fotowoltaika. Konin to miasto, gdzie średnie roczne nasłonecznienie wynosi około 1000 W/m2. województwo wielkopolskie to miejsce, które obok województwa podkarpackiego, lubelskiego i zachodniopomorskiego, posiada najbardziej sprzyjające warunki wykorzystania energii słonecznej. Roczna suma nasłonecznienia przekracza tu 1600 godzin, co oznacza większą skuteczność instalacji fotowoltaicznej w Koninie, niż na przykład w Białymstoku. Jest także znacznie wyższa, niż w krajach Skandynawskich czy Wielkiej Brytanii, gdzie udział energii pozyskiwanej ze Słońca stoi ciągle na wyższym poziomie, niż w naszym kraju.
Odbiór promieniowania słonecznego uruchamia proces przetworzenia go w energię elektryczną. Tę możemy wykorzystywać do różnych celów. Idealnie sprawdzi się jako zasilanie do pralki, telewizora, lodówki, oświetlenia, klimatyzacji, komputerów czy drukarek. Panele fotowoltaiczne w Koninie mogą być również podstawą do ogrzewania domu w mroźne, zimowe dni, czy to w formie wsparcia dla pompy ciepła, czy samodzielnego ogrzewania prądem. Nie należy się przy tym martwić o dostępność energii elektrycznej. Dobrze skonfigurowany zestaw gwarantuje całoroczne dostawy energii, dzięki możliwości oddania do sieci lub magazynowania. W ten sposób każdy obywatel może całkowicie uniezależnić się od kolejnych wzrostów rachunków.
Panele fotowoltaiczne w Koninie – dofinansowanie
Cena instalacji fotowoltaicznej w Koninie spadła w ostatnich latach diametralnie, dzięki czemu jest obecnie dostępna dla większości gospodarstw domowych, gospodarstw rolnych lub małych przedsiębiorstw. Zwrot z typowej inwestycji szacowany jest na 6-8 lat, co oznacza, że po 25 latach nasze panele zwrócą się trzykrotnie. I to zakładając stałe opłaty za energię elektryczną. Oszczędność to nie jedyna zaleta tego rozwiązania. Fotowoltaika nie powoduje negatywnych zjawisk w okresie jej funkcjonowania, w szczególności powstawania hałasu, uciążliwego promieniowania elektromagnetycznego czy zanieczyszczeń wpływających na nasze zdrowie. To tak naprawdę same korzyści i znaczna ulga dla finansów w długookresowej perspektywie. Warto też pamiętać, że na zakup fotowoltaiki w Koninie można otrzymać preferencyjny kredyt lub dotację, czy to z programów krajowych lub europejskich, czy dzięki wdrożonej niedawno uldze termomodernizacyjnej. To gwarantuje zmniejszenie kosztu inwestycji nawet o kilkadziesiąt procent.
Fotowoltaika w Koninie – ekologia
Postępujące zmiany klimatyczne i ponadnormatywna emisja zanieczyszczeń wysyłanych każdego dnia do atmosfery to zjawiska powszechne i udowodnione naukowo. To one wyznaczają jakość życia na Ziemi. Są również zagrożeniem dla zdrowia i potęgują występowanie wielu chorób. Jak efektywnie walczyć z tym procesem? Eksperci wskazują, że jednym ze skutecznych sposobów jest montaż paneli fotowoltaicznych. Konin to miasto o stosunkowo dużym stopniu zanieczyszczenia, co wiąże się ze zlokalizowaniem nieopodal dużych zakładów przemysłowych i elektrowni, ale także emisją dwutlenku węgla z domków jednorodzinnych. Pozyskiwanie darmowej energii ze słońca to ekologiczne i niewyczerpane źródło zasilania obiektu w energię elektryczną.
Panele fotowoltaiczne w Koninie. Jaką formę wybrać?
Na rynku działa wiele firm, które obierają różne strategie dotarcia do klienta. Jedne skupiają się wyłącznie na sferze technicznej. W ten sposób to klient musi załatwiać wszelkie formalności związane z przyłączeniem i finansowaniem. Inne oferują niższą cenę, kosztem jednak przeciętnych parametrów podzespołów. To kończy się awaryjnością instalacji. Komu zatem zaufać? Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie opinii klientów i analiza dokonanych realizacji. Firma Nowator działa na rynku od 2012 roku i świadczy kompleksowe usług: od wykonania audytu i dokumentacji projektowej, przez dobór metod finansowania, montaż, aż po zgłoszenie do sieci energetycznej i ewentualny serwis. Na swoim koncie ma szereg wykonanych realizacji w domkach jednorodzinnych czy przedsiębiorstwach.